«سعید محمد» به عنوان دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

عضو هیات مدیره و دبیر سندیکای صنایع کیش گفت: اگر وزارت صمت آمار دقیق صنایع فعال در مناطق آزاد را ندارد که وامصیبتا! و اگر آمار را دارد و آگاهانه به صورت وارونه یا به غلط در اختیار افکار عمومی قرار می دهد عملی غیرحرفه ای، و تعمدی است که در راستای تضعیف جایگاه مناطق آزاد صورت گرفته است.

 سخنگوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از کل واردات کشور در یکسال تنها ۲ درصد آن متعلق به محدوده‌های تعیین شده است که عمده آن نیز کالاهای اساسی محسوب می‌شود.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مورد خبری پیرامون: «پرداخت حقوق‌های نجومی در مناطق آزاد» در خبرگزاری فارس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فیدار از فرینا، در جوابیه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به خبرگزاری فارس آمده است: در پاسخ به خبر شماره 14000504000351 به تاريخ: 1400/05/05 با تيتر خبري: «پرداخت حقوق‌هاي نجومي در مناطق آزاد» جوابیه ذیل تقدیم می‌گردد.

پيرو اخبار كذب منتشره در خبرگزاري فارس با تيتر «پرداخت حقوق‌هاي نجومي در مناطق آزاد» در راستاي شفاف‌سازي موارد زير را جهت تنوير افكار عمومي به آگاهي مي‌رساند:

1- كليه پرداخت‌هاي حقوق و دستمزد در دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي و سازمان‌هاي مناطق آزاد كشور مبتني بر نظام طبقه‌بندي مشاغل مورد تاييد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و برمبناي كاركرد ماهانه ثبت شده كاركنان محاسبه و اعمال مي‌شود.

2- جدول منتشر شده تحت عنوان ليست حقوق و دستمزد ماهانه مديران دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي، خلاف واقع مي‌باشد.

3- بر اساس خبر منتشر شده و استناد انجام شده در خبر به جزء 7 بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال1400،  به آگاهي مي‌رساند با عنايت به ماده 65 قانون احكام دائمي توسعه كشور و مصوبه شماره 42643 مورخ 25/02/1392هيأت وزيران كاركنان دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي و سازمان‌هاي مناطق آزاد كشور مشمول قانون كار بوده فلذا تمامي پرداخت‌هاي حقوق و دستمزد كاملا منطبق با قوانين انجام شده و مي‌شود و دستگاه‌هاي نظارتي نيز بر اساس مقررات، همواره نظارت عاليه بر اجراي قوانين ذكر شده را دارند. توجه به اين نكته الزامي است كه در خصوص كاركنان ايثارگر كسورات قانوني حقوق و دستمزد نيز مترتب نمي‌باشد.

در پايان ضمن انتقاد از رفتارهاي غير حرفه‌اي و غير كارشناسي توسط برخي افراد و رسانه‌ها و تاكيد بر محفوظ بودن حق تعقيب قانوني براي دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي و سازمان‌هاي مناطق آزاد كشور، به استحضار مردم شريف مي‌رساند دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادی كشور از طريق سازمان‌هاي مناطق مربوطه، با تمام توان در خدمت به عمران و آباداني و توسعه متوازن مناطق مربوطه و همچنين به عنوان پيشران توسعه اقتصادي كشور، بيش از پيش تمامي مساعي خود را معطوف نموده كه نتيجه اين عملكرد به وضوح توسط مردم شريف مناطق و مسئولين كشور مورد تاييد و صحه‌گذاري بوده و خواهد بود. ان شاالله. والعاقبه للمتقين

بررسی خالص دریافتی برخی مدیران دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نشان می‌دهد حداقل ۹ نفر از آنها بیش از رقم سقف حقوق در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ دریافتی داشته‌اند و حتی دریافتی 3 نفر از افراد مذکور بالای 50 میلیون تومان در ماه است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: امروز با فشارهای مزخرفی مواجه هستیم تا در هیات مدیره‌ها افراد روی دست مانده و خاله خان‌باجی‌ها را وارد کنیم و برخی‌ها این افراد را به ما معرفی می‌کنند که البته زیر بار این فشارها نرفته‌ایم.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه شأن نزول ما برای حمایت از سرمایه گذاران در مناطق آزاد است؛ از تشکیل کارگروه مناطق آزاد در قوه قضائیه خبرداد.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از صدور و تمدید 2 هزار و 560 فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال 1399 در این منطقه خبر داد.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: از اصلی‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی است و اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، تعارض قانونی دارد.

گذشت نزدیک به سه دهه از تشکیل مناطق آزاد در ایران و سعی و خطا چندین دولت از آن زمان تا کنون، بستری مناسب برای طرح ایده ها و موضوعات جدید و ارائه کارنامه ای درخشان را بوجود آورده است.

آخرین اخبار و مطالب سایت

پر بیننده ترین اخبار و مطالب سایت

Template Design:Dima Group